foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zasady biblioteczne na czas pandemii

Wizyty

315189
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
168
434
719
313096
719
5844
315189

Your IP: 3.144.122.20
Server Time: 2024-12-04 08:19:10

13 czerwca uczniowie ze świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Justyną Bednarek. Spotkanie było podsumowaniem Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej: „Book Tour… z Babcochą”, zorganizowanej przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach.

Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, a także pokazywała rekwizyty związane z treścią książek. Bardzo chętnie rozmawiała z uczestnikami na temat książek lub wierszy napisanych właśnie przez nich. Podczas spotkania można było również zobaczyć prace uczestników akcji „Book Tour… z Babcochą”.

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał zakładkę wraz z autografem autorki, a nam udało się nawet zrobić zdjęcie z przesympatyczną Justyną Bednarek.

7 czerwca zaprosiliśmy uczniów ze świetlicy na ostatnie w tym roku spotkanie czytelnicze. Tym razem tematyką spotkania byli piraci. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Banda piratów. Statek widmo” O. Dupina i J. Parachini-Deny. Następnie wykonali czapki z papieru iw zabawie ruchowej zamienili się w dzielnych piratów, którzy poszukiwali Wyspy Czekoladowej. Po dopłynięciu do wyspy otrzymali, jak nazwa wskazuje – czekoladę. Na zakończenie naszego spotkania uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z akcesoriami pirackimi. 

W piękne czerwcowe popołudnie 5 czerwca, wybraliśmy się wraz z grupą śmiałków z klas 2-4 w podróż na Karaiby :), podczas imprezy „Poszukiwacze przygód z Nelą”. Zabawa rozpoczęła się od tajemniczego listu w butelce, z którego uczestnicy dowiedzieli się, że tematem przewodnim naszego spotkania będzie książka autorstwa Neli małej reporterki pt. „Nela i skarby Karaibów”. Od razu zrobiło się tajemniczo i ciekawie. Po wysłuchaniu jednej z przygód Neli, postanowiliśmy poszukać skarbów i zagadek na naszej bibliotecznej wyspie :). Podróżnicy zostali podzieleni na dwie grupy poszukiwawcze, które musiały zmagać się z licznymi zadaniami.

Czytaj więcej: "Poszukiwacze przygód z Nelą"

23 maja odbyły się w naszej bibliotece warsztaty „Quilling, czyli zwijańce z papieru”. W warsztatach uczestniczyła grupa uczniów ze świetlicy szkolnej. Uczniowie nauczyli się jak zrobić stokrotkę, proste kwiatki i serduszka, a następnie samodzielnie zrobili kartki dla swoich MAM. Powstały naprawdę piękne prace, a uczniowie byli bardzo zaangażowani. Wbrew pozorom nie tylko dziewczynki ;).

20 maja w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną uczniowie klasy 5 c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Kazimierzem Szymeczko. Pan Kazimierz jest autorem powieści dla młodych czytelników, a także opowiadań i książek dotyczących historii Polski. Wśród nich są m.in.: „Pościg za czarną Hondą”, „Fałszerze w sieci”, „ Święty w kapeluszu”,  Kopidoł i Kwiaciareczka”, „A to Historia!”, „Zdarzyło się w Polsce. Tom I Piastowskie orły”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a najbardziej aktywna była Karolina, która w nagrodę otrzymała od autora książkę z autografem.

61283819 2594943803853624 8220850146536062976 n

Dziś, tj. 21 maja uczniowie ze świetlicy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Zgodnie z tygodniową tematyką świetlicy zajęcia dotyczyły Dnia Matki. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, a następnie rysowali kwiaty dla mamy z wykorzystaniem tabletów.

Tydzień Bibliotek w bibliotece kończył dzień z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi. Uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli skorzystać z tabletów dostępnych w bibliotece. Było programowanie z aplikacją lightbot, gry w aplikacji słodziaki, cytaty z lektur ukryte w kodach QR oraz quiz kahoot z lektur szkolnych.

Trzeci dzień obchodów Tygodnia Bibliotek był dniem szyfrów i zagadek. Uczniowie odwiedzający się bibliotekę zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy. Wśród nich były zaszyfrowane hasła czy rebusy. Każdy uczeń, któremu udało się poprawnie wykonać zadanie otrzymywał zakładkę do książki. Nie zabrakło też książek z serii zagadki matematyczne, logiczne, geograficzne i historyczne.